BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates
Salı , Aralık 12 2017
Home / Sağlık / Bebek / Bebeklerda Doğum Ağırlığı ve Kilo Alma

Bebeklerda Doğum Ağırlığı ve Kilo Alma

Doğum sırasında bebeğin ağırlığı Bebeğin ağırlığı onun nasıl ilerlemesine göstergesidir, bu nedenle, ilk birkaç ay boyunca düzenli olarak ölçü önemlidir. Yeni doğmuşlar ebeveynleri gibi tüm şekil ve boyutlarda olur. Doğuşta bebekler genellikle 2 – 5 kg arasında olur. Hamilelik sırasında sağlığınız, hem de sizin ve eşinizin yapısı bebeğin doğum ağırlığı etkileyen faktörlerden bazılarıdır. Yeni doğmuş bebeğin ağırlık azalması Anadan olduktan sonra tüm bebekler arıqlayır – bir çoğu ilk birkaç gün içerisinde genel doğum ağırlık% 10’unu kaybeder. Anne sütü ile beslenme rejimi oturandan sonra ve vücudunuz süt salgılanmasını öyrəşəndən sonra bebeğiniz yeniden kökəlməyə başlayacak. Bir kural olarak, bu yaklaşık 10 gün sürer.

Yeni doğmuş bebeğin ağırlık ölçümü Bebeğin kilosu ilk birkaç ay dikkatle ölçülerek, sağlıklı gelişimini kontrol edilecektir. Bebeğin artışı “gelişme grafiği” kullanılarak ölçülür, fakat bu sadece bir kılavuzdur. Bebeğiniz grafiğin aşağısı veya en yukarısından başlasa, merak etmeyin – bu onun çok kilolu ya da çok zayıf olmasını göstermez. Sizin doktorunuz burada bebeğin grafiğe uygun stabil gelişmesine bakıyor. bebeğin ağırlığı ne kadar artmalıdır? Kilo ilkin azaldıqdan sonra, sizin bebeğiniz muhtemelen ilk birkaç haftada her hafta 175-225 gr kilo alacak. 6 ayına geldiğinde bebeğiniz muhtemelen doğum tartısının iki katı kadar olacak ve bundan sonra artış giderek yavaş olacaktır. bazen ağırlığı normalden hızlı artacak veya azalacaktır, bunun nedeni hızlı gelişim aşamaları. bebeğin ağırlığı ek gıdaya geçiş zamanı ve hareketliliği artan zaman da değişebilir, çünkü bu zaman bebek yeni gıdalara hemen öyreşe bilmiyor. En önemlisi bebeğin çek isinin stabil şekilde artmasıdır.

Bunu da Okuyabilirsiniz

Çocukların Kemiklerinin Güçlendirilmesi

Sağlıklı ve sağlam kemik sistemi insanın genel sağlığında büyük rol oynuyor. Sağlam kemik sistemin temeli çocuklukta ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close