BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates
Salı , Aralık 12 2017
Home / Psikoloji / Parapsikoloji / Astral Seyahat Yapma, Tehlikeleri ve İslam

Astral Seyahat Yapma, Tehlikeleri ve İslam

Astral seyahat, daha çok kökeni eski tarz geleneklere ve öğretilere dayanır, medyumilik gibi çevremizde yaşayan insanlar, hayvanlar, eşyalar hakkında gelecekte şu olacak bu olacak gibi söylemlerin bulunduğu okültizm öğretisinde geçen eski hint kültürününüde kaynaklarıından olan teozofi öğretinsinde ismi sıkça geçen bir durumdur.

Astral seyahat yapmak ise anlatanların veya buna inananların özellikle geceleri uyuduktan sonra enerji bedeninin kişinin gerçek yani fiziksel bedeninin dışına çıkarak bilinçli bilerek istediği heryere hızlı bir şekilde gezip tozup gelmesidir. Hatta anlatanlar bu seyahat sırasında başka insalarında kendileri gibi seyahat halinden olduklarını söylerler.Normal olarak bu konu parapsikloji konusu altında beden dışı deneyim olarak adlandırılır. Yani “out-of-body experience” (OBE).

Astral seyahat yapmak için bir takım araştırmalar yapılmış ve bunu yapanların deneyimleri sonuucnda bir takım astral seyahat teknikleri de sunulmuştur.

Bunlar ;

Nefes tekniği

Gevşeme Tekniği olarak temel olarak iki kısma ayrılır.

Astral seyahatin islamdaki yeri

Ruhun bedenden ayrılışı teknik olarak bakıldığında ölümdür. Fakat bazı alimlerin bu enerji bedenin bedenden ayrılması uykuda iken sonra tekrar bedene geldiğiyle ilgili görüşleri de vardır.

Mevlana’nın Mesnevisinde geçen şu kısım buna belki de bir işartettir .

 Ayrıca Kirlian Fotoğrafçılığı denilen bir teknikle çekilen uyku fotoğraflarında da her bedenin bir enerji bedeni olduğunu ve bunun adının Aura olduğunu canlı cansız tüm cisimlerde bunun var olduğu teorisine dayanır. Temel olarak bu yöntemin adı elektronik fotoğrafçılık temelini ve ününü kazanması 1970’leri bulmuştur. Sovyet Rusya’daki bilim adamlarının çalışmaları bunun temelini teşkil eder.
Astral Seyahatin Resmi (1)Neyse biz yine konumuza dönelim bu astral sırasında çok sakin olmak, tam gevşemiş olmak, başka hiç bir şey düşünmemek gerekir. İlk önceleri sadece 1-2 metre uzağa gitmek gerektiği tecrübe edindikten sonra uzaklara gidilebileceğini ifade edilir. Ayrıca birde gümüş bağı denilen gerçek bedenimize bağlı olunan bağ var bu hiç kopmadığı için ölüm olayı olmuyor yani riski yok. Tabi takdir Allah’tan o esnada ecel gelirse o ayrı bir konu.

Bir Yorum

  1. Bilgiler icin tesekür ederim, bence cok ilginc birsey ama pek inanamiyorum böyle seyler mümkün olduguna.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close